Z każdej strony gospodarki - osobiste opinie, nie stanowią rekomendacji do inwestycji. NOWY ADRES: https: stopazwrotu.blogspot.com

Wpisy z tagiem: ACTA

wtorek, 24 stycznia 2012
O ACTA już jest głośno i piszą o tej fatalnej ustawie inni blogerzy, jak Doxa i SiP. Nie chcę wałkować tematu naruszenia wolności, który jest komentowany nawet przez GIODO. Tymczasem popularne media przyklaskują politykom, nazywającym protestujących brutalnym szantażem. Pewnie niebrutalny szantaż w ogóle byłby pominięty.

Chciałbym tu zastanowić się nad przyczynami i skutkami ekonomicznymi ACTA. Przyczyny są łatwe do ustalenia idąc tropem pieniędzy. Za ACTA stoją głównie zyski producentów amerykańskich i korporacji światowych, to oni skorzystają na ustawie najbardziej.

Opresyjny charakter ACTA to nie tylko atak na wolność, ale i twórców niezależnych, czerpiących z wolnej kultury i open source. Z użyciem nowego prawa łatwo przeprowadzić atak na dowolny serwis: wystarczy umieścić na nim dowolną informację łamiącą prawo i złożyć doniesienie. Tak można zniszczyć wszystko, co otwarte na użytkowników - a korporacje właśnie są najczęściej hermetyczne. To będzie ich raj, ich prawników.

Boni kłamie w żywe oczy, że ACTA podpisali wszyscy. Holandia nie podpisała i może nie podpisze - wówczas nowego wymiaru nabiorą wycieczki z hasłem "dziwki, koks, firefox". Wyjazdy w celu skorzystania z wolnego internetu, albo i piractwa? Całkiem możliwe.

| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Opinie na blogu nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej.