Z każdej strony gospodarki - osobiste opinie, nie stanowią rekomendacji do inwestycji

Wpisy z tagiem: GPW

wtorek, 28 czerwca 2016
Jak przyglądam się spółkom SP, to co raz jakaś dołuje przez "trafione" i "oczekiwane" decyzje. Tak było z KGHM, tak teraz jest z PGE. Po prostu spółka z państwem, które ma większościowy udział i robi co chce, wychodzi słabo.

Nie wiem, co tam rządowi się widzi, czy repolonizacja, czy wyciąganie kasy tylnymi drzwiami, czy inwestycje. Ale nie tak rozmawia się z rynkiem. Obcięcie dywidendy o jakieś 70% spowodowało spadki akcji PGE o niemal 10%, ruch większy niż Brexit. To pokazuje, jaki jest wpływ Brexit, a jaka decyzji rządu w naszym Bantustanie.

Żeby nie było - poprzedni rząd też widział w innych uczestnikach rynku tylko podmioty do wy***czenia. To jest akurat constans i stąd tytuł wpisu.

środa, 17 sierpnia 2011
Po giełdowych spadkach przyszedł czas na odreagowanie i choć idzie to słabo, z pewną niewiarą, to tu i ówdzie widać wyrastającą formację V i dna typu W. niektóre spółki odreagowują żywiej niż inne. Jeśli rosną mimo to, co będzie, jak powróci optymizm? Kolejno poniżej: GPW, Rafako, Police.

Treści zawarte na tym blogu nie stanowią rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w biuletynie. Autor blogu nie świadczy doradztwa w związku z opisywanymi transakcjami ani nie udziela porad inwestycyjnych lub rekomendacji zawarcia transakcji, co oznacza, że udzielone informacje nie mają charakteru porady inwestycyjnej lub rekomendacji. Ostateczna decyzja zawarcia transakcji należy wyłącznie do Czytelnika. Autor nie występuje w roli pośrednika ani przedstawiciela. Przed zawarciem jakiejkolwiek z opisywanych na łamach bloga transakcji, każdy Czytelnik powinien, nie opierając się na informacjach publikowanych na łamach bloga, określić jej ryzyko, potencjalne korzyści oraz straty z nią związane, jak również charakterystykę, konsekwencje prawne, podatkowe i księgowe transakcji oraz konsekwencje zmieniających się czynników rynkowych.

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Opinie na blogu nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej.