Z każdej strony gospodarki - osobiste opinie, nie stanowią rekomendacji do inwestycji

Wpisy z tagiem: karty

wtorek, 11 stycznia 2011
Można. Zacznijmy od kart debetowych.

Getin Online proponuje kartę do konta skarbonkowego. Przy płatności powyżej 100 zł zwraca złotówkę. Podobna promocje miał niedawno mBank, ale tylko dla nowych klientów. Alior z kolei zwraca 1% transakcji bezgotówkowej na "koncie zakupowym". Niestety nie jest ono bezpłatne, wiec w tym wypadku interes jest słabiutki.

Jednak płatności kartą to także poślizgi w obciążaniu konta. Obecnie, gdy rachunki bieżące nie są prawie oprocentowane, nie stanowi to wielkiej zachęty. Ale gdyby obciążenia spływały zawsze z określonym opóźnieniem można by to było wykorzystać. I tak właśnie jest z kartami kredytowymi. Jeśli kupujesz wiedząc, że cię stać, i wiesz, kiedy będzie obciążenie - to do tego czasu kwotę wydatku możesz odłożyć na koncie oszczędnościowym. Mechanizm jest następujący:
wydajesz - odkładasz - otrzymujesz wyciąg karty kredytowej - spłacasz, ewentualnie wycofując oszczędności.
Ponieważ rozliczenie kart jest comiesięczne, a konta oszczędnościowe pozwalają na 1 bezpłatną wypłatę - ta para świetnie do siebie pasuje. Zarabiasz na okresie bezodsetkowym tzw. grace period. W szczególnym wypadku - zarabiasz bez zakupów. Warunkiem zysku jest oczywiście otrzymanie karty kredytowej bez opłat albo z bardzo niskimi opłatami - warto skorzystać z promocji i porównać oferty na spokojnie. No i spłacać w terminie, nie używać do bankomatów - to sporo kosztuje.

Inna możliwość dodatkowych oszczędności wiąże się z programami rabatowymi, zwykle związanymi z kartami kredytowymi. Bogaty program oferuje mBank dla swoich kart, chyba każdy na liście rabatów znajdzie jakiś "swój" sklep, np. Rossmann. . Inna tego typu karta to Visa Carrefour - w sklepach Carrefour daje 10% zniżki, ale ... tylko w poniedziałki i piątki, przy zakupie powyżej 100 zl, za to aż do 10%.

| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Opinie na blogu nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej.