Z każdej strony gospodarki - osobiste opinie, nie stanowią rekomendacji do inwestycji

Wpisy z tagiem: Rafako

środa, 21 grudnia 2011
Spólka kilka razy gościła we wpisach. Dzisiejsze wiadomości o wykorzystaniu Rafako przez PBG do zakupu Energopolu i problemy z zamówieniem grupy PGE-Alstom zostały źle ocenione przez inwestorów. Przebicie poniżej 8 zł stawia pod znakiem zapytania sens inwestycji. Może PBG ma ambitne plany, ale na początek drąży kieszeń Rafako. Jak to właściciel. Kwestia realizacji zamówienia też wywołuje szereg pytań, jednak bank-gwarant nie wydaje się mieć wątpliwości. Ciekaw jestem jak potoczy się ta sprawa, bo w grze jest ponad 110 baniek.
środa, 16 listopada 2011
I skutek widać - up. PBG kupuje akcje tanio, Wątpię, czy w ogóle dojdzie do skupu za 15,50 w wezwaniu. Na razie ceny wciąż można uznać za korzystne dla kupujących. O Rafako pisałem już wczęsniej..

Od strony technicznej ciekawe jest, że do bólu testowane są wsparcia. Warto spoglądać na obroty, by odróżnić test od ucieczki. Samo wyjście za linię na chwilę to może być typowa "wyprawa po stopki". Każdy sam decyduje, co robić.

Treści zawarte na tym blogu nie stanowią rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w biuletynie. Autor blogu nie świadczy doradztwa w związku z opisywanymi transakcjami ani nie udziela porad inwestycyjnych lub rekomendacji zawarcia transakcji, co oznacza, że udzielone informacje nie mają charakteru porady inwestycyjnej lub rekomendacji. Ostateczna decyzja zawarcia transakcji należy wyłącznie do Czytelnika. Autor nie występuje w roli pośrednika ani przedstawiciela. Przed zawarciem jakiejkolwiek z opisywanych na łamach bloga transakcji, każdy Czytelnik powinien, nie opierając się na informacjach publikowanych na łamach bloga, określić jej ryzyko, potencjalne korzyści oraz straty z nią związane, jak również charakterystykę, konsekwencje prawne, podatkowe i księgowe transakcji oraz konsekwencje zmieniających się czynników rynkowych.

| < Październik 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Opinie na blogu nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej.