Z każdej strony gospodarki - osobiste opinie, nie stanowią rekomendacji do inwestycji. NOWY ADRES: https: stopazwrotu.blogspot.com

Wpisy z tagiem: Millennium

niedziela, 07 października 2018
Wpis ma charakter afiliacyjny, zawiera subiektywną opinię o koncie.

Ogólnie

Konto w banku Millennium mam od dawna i jest ono dla mnie podstawowym rachunkiem do płatności. Początkowo zakładałem je jako Dobre Konto, teraz funkcjonuje jako Konto 360 stopni. Zasady w tym czasie uległy nieco zmianom. Konto jest warunkowo bezpłatne, tzn. prowadzenie i obsługa karty debetowej są bezpłatne, o ile na konto wpływa co miesiąc z zewnątrz przynajmniej 1000 zł oraz choć raz w miesiącu zapłacimy kartą lub BLIKiem. Gdybym nie spełnił tych warunków, płaciłbym 8 zł opłaty miesięcznej za prowadzenie konta oraz 7 zł za obsługę karty, a do tego jeszcze 1 zł prowizji za wypłatę z bankomatów BZ WBK i Planet Cash/Cash4You i 5 zł za wypłaty z innych sieci w kraju. Tylko wypłaty z bankomatów Millennium są darmowe bezwarunkowo.

Zalety

Warunki ww. łatwo spełniam, bo płatności to mocna strona banku, szczególnie w wersji mobilnej i aplikacji przeglądarkowej. Przelewy często wykonywane można zapisywać używając skrótowych symboli. BLIK w aplikacji mobilnej mocno przypadł mi do gustu i jest teraz moim najczęstszym sposobem płacenia w Internecie. Kartą posługuję się w sklepach płacąc zbliżeniowo oraz korzystam z bankomatów każdej sieci - bo po spełnieniu warunków są bezpłatne. I mam nadzieję, że tak pozostanie, bo inaczej rozważałbym rozstanie z bankiem.

BLIK to mocna strona aplikacji mobilnej, która ogólnie zresztą nie sprawia problemów i jest dość bogata funkcjonalnie. Przelewy nią wykonywane są limitowane do 1000zł. Ograniczenie to oczywiście nie dotyczy lokat i zasilania konta oszczędnościowego. Można tu skanować kody kreskowe z faktur, by je opłacić, jest integracja z moBilet - zakup biletów komunikacji miejskiej i parkingowych. Jest w końcu menedżer finansów, pokazujący wydatki podzielone na rodzaje. Można też wykupić ubezpieczenie komunikacyjne, choć nie jest to to tania opcja.

Oczywiście jeszcze więcej funkcji oferuje aplikacja internetowa. Dla mnie ważne jest, że obie są rozwijane (co w przypadku wielu innych banków odbywa się w ślimaczym tempie) i funkcji przybywa. Do tego byłem zaskoczony, jak sprawnie i kompetentnie odpowiedziano na moje pytania i uwagi wysłane z aplikacji. Takiej kompetencji życzyłbym sobie gdzie indziej również.

Konto osobiste to również łatwy dostęp i operowanie kontem oszczędnościowym Profit. A tu akurat Millennium ma ciągle powracające promocje na nowe środki, o których zresztą informuję w oddzielnym wpisie. Jest to bez wątpienia od lat jeden z liderów zestawień kont oszczędnościowych! Choćby z tego powodu warto rozważyć założenie Konta 360 stopni. Nie bez znaczenia jest też tu dla mnie fakt, że bank nie ma problemów z osiąganiem zysku i wskaźnikami kapitałowymi.

Wady

Placówki banku w mojej okolicy pracują praktycznie do 16:30, co utrudnia mi kontakt. Klientów sporo, bywają kolejki. Na szczęście rzadko muszę odwiedzać placówkę.
Druga wada to kursy walut i wysokie prowizje za transakcje zagraniczne - kartami w złotówkach chyba nieprędko będę płacić w walucie! Dla osób bardziej zamożnych niewielką wadą może być limit dzienny przelewów do 50 tys. zł. Są na niego jednak sposobu - przelewy można zlecać wcześniej wskazując właściwą datę wykonania.

PROMOCJA

I na koniec akcja promocyjna. Bank uruchomił program "Lubie, to polecam" w którym są nagrody. Wystarczy polecić konto nowemu klientowi, czyli takiemu, który nie był stroną umowy z bankiem w ciągu ostatniego roku - nic go z nim nie łączyło. Zarówno polecający i nowy klient powinni także wyrazić zgody marketingowe. Jeśli nowy klient z polecenia w ciągu 30 dni wyda łącznie na towary i usługi 360 zł kartą lub BLIKiem, to zarówno zaproszony jak i polecający dostają do wyboru jedną z nagród:

  • 4 kody wymienne na bilety do kin: Multikino (2D) lub Helios (2D/3D), ważne 60 dni
  • bon podarunkowy o wartości 80 zł do empik.com, ważny 60 dni
  • kartę upominkową o wartości 80 zł do zalando.pl, ważna bezterminowo
  • premię w wysokości 10% płatności kartą i BLIKiem - funkcjonuje przez 3 miesiące, do 30 zł miesięcznie - czyli maksymalnie 90 zł
  • lokatę „lubię to polecam” z oprocentowaniem aż 4% na 3 miesiące, dla kwoty od 500 zł do 10 tys. zł, nieodnawialna

Promocja jest całkiem fajna, trzeba tylko pamiętać, by w procesie zakładania wskazać czyjś kod polecający. Jeśli uznacie, że to mój wpis Wam pomógł podjąć decyzję o założeniu konta, to będzie mi miło, jeśli podacie mój kod: 22920544. Dziękuję!

LINK DO STRONY ZAKŁADANIA KONTA
w PROGRAMIE "LUBIĘ TO POLECAM"

czwartek, 15 lutego 2018
Ten wpis ma charakter afiliacyjny - korzystając z linków wspierasz autora bloga. Ostatnia aktualizacja 4.03.2019.

Obecnie trwają promocje kont oszczędnościowych o dość dobrych warunkach, warte polecenia:

Konto Profit w banku Millennium - mamy 12 edycję od 13.1.2019, ponownie na 2,7% - konto wymaga założenia/posiadania ROR (najlepiej Konto 360, praktycznie bezpłatne po spelnieniu prostych warunków - opinia i promocja TUTAJ). Oprocentowanie promocyjne jest limitowane tym razem do 100 000 zł, nadwyżka będzie oprocentowana na 1,4%. Tylko pierwszy przelew w miesiącu z tego konta jest bezpłatny. Oprocentowanie promocyjne trwa 92 dni od dnia wpłacenia nowych środków. Okres promocji to obecnie do 30.03.2019, wcześniej było to od 14.10.2018 do 12.01.2019.
Przed samym końcem promocji opłacalne zwykle bywało przeniesienie środków na ROR i następnie na inne konto, bo promocje są w Millennium często cykliczne i po paru dniach można wtedy skorzystać z nowej promocji...

Link do oferty: TUTAJ

Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku na 2,7% to piąta edycja promocji.
Oprocentowanie dotyczy nowych środków do 100 tys. zł. przez cztery miesiące od pierwszego wpływu nowych środków. Nowe środki to nadwyżka względem salda całkowitego z z dnia 18.01.2018. Posiadanie ROR nie jest konieczne. Z oferty można skorzystać przez Internet, o ile już ma się login do nowego systemu Aliora. Okres trwania tej edycji Promocji, to: 23.01 do 12.03.2019 r. Jeśli uczestniczysz jeszcze w poprzedniej promocji, nie możesz skorzystać z obecnej :-(.

Link do oferty: TUTAJ

Konto oszczędnościowe Smart w BGŻ Optima - promocja trwała do 05.11.2018. Nowe środki były liczone względem salda z końca dnia 2 lipca 2018. Czekamy na nową edycję.

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku XVIII edycja oferuje 3,4% dla nowych środków do 400 tys. zł (oprocentowanie spadło o 0,1%). Oferta jest ważna od 04.03.2019 r. do 07.04.2019 r. , a określenie ile jest "starych" środków zostało wykonane badaniem sald z dnia 24.02.2019 r. Oprócz konta oszczędnościowego wymagane jest posiadanie Konta Osobistego. Promocyjne oprocentowanie będzie ważne 122 dni. Z Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach "Na nowe środki", któremu w okresie promocji zakończył się okres trwania podwyższonego oprocentowania z tytułu poprzednich edycji Oferty „Na nowe środki”. Konieczne jest wyrażenie zgód marketingowych. Rachunki wspólne nie biorą udziału w promocji, dotyczy ona tylko jednego Konta Oszczędnościowego

Link do oferty:TUTAJ

| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Opinie na blogu nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej.