Z każdej strony gospodarki - osobiste opinie, nie stanowią rekomendacji do inwestycji. NOWY ADRES: https: stopazwrotu.blogspot.com

Wpisy z tagiem: odwrócona hipoteka

sobota, 26 października 2013
Rząd przyjął założenia do ustawy. Wygląda na to, że nie tylko skończy się wolnoamerykanka firm od dożywotniej psiej renty, ale wręcz KNF wytoczy przeciwko nim działa zobacz tutaj. Oferta banków, jaka by nie była, będzie moim zdaniem uczciwsza, choć oczywiście trzeba jak przy zwykłym kredycie uważać na ukryte opłaty. Przede wszystkim będzie to kredyt, a nie umowa sprzedaży. Nie zmienia to faktu, że próba usunięcia ustawą innej części rynku jest zagraniem nie fair.

Tu trochę szczegółów z projektu. Czego nie napisano, a co przewija się w linkach, to krzywe spojrzenie na obecne firmy prywatne z tego sektora i próba wymuszenia na nich trudnych do wyrobienia norm, np. kapitału. Banki chętnie zaorałyby wszystkie firmy pożyczkowe, quasi-kredytowe i z pomocą KNF pozbyły się konkurencji.

A okazja jest dziejowa. Zbliża się wielkimi krokami - pierwszy raz zainteresowałem się tematem ok 2009 roku, więc widzę to wyraźnie. Od tamtego czasu warunki dla OKH się poprawiają: stopy procentowe spadają, kwoty lokat rosną w bankach, ceny nieruchomości spadają i.... zaczną spadać emerytury. A tak, system kapitałowy nie daje wielkich nadziei na duże emerytury. Banki będą się zastanawiać, gdzie upchać gotówkę, ale juz tworzą sobie fundamenty poprzez działania ZBP , reklamujące dłuuugie okresy lokat i szykujące systemy poręczeniowe.

Nie dajcie się zwariować, moi drodzy. W długim okresie wszyscy będziemy martwi. A o babcie trzeba dbać, by nie musiały po kredyty chodzić.

| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Opinie na blogu nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej.