Z każdej strony gospodarki - osobiste opinie, nie stanowią rekomendacji do inwestycji

Wpisy z tagiem: abonament rtv

środa, 14 listopada 2012
Jeśli nie jesteś telemaniakiem, który wymaga obecności płatnych kanałów, to może przyda Ci się sposób na uniknięcie podłączania satelit i kablówek do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej za pomocą prostej antenki pokojowej własnej roboty i odbiornika DVB-T. Materiały na antenkę za dychę.

Konstrukcja anteny opisana jest po angielsku tutaj a po niemiecku tutaj . Jedyną informacją do kalkulacji wymiarów jest częstotliwość, a znajdziesz ją tutaj .

Forum dyskusyjne i przykłady z kraju tutaj .

wtorek, 13 maja 2008
Nie ma co ukrywać: PO dokonało rzeczy niesamowitej, samą tylko zapowiedzią likwidacji abonamentu RTV wykończyło tę dziwną praktykę. Świadczy to o tym jak słabe prawo jej dotyczy. Grono płacących ostro się zawęziło, bo nikt nie chce być "ostatnim frajerem" jak mówią respondenci. Ludzie z TV grzmią, że bez tego TVP upadnie. Ale to nieprawda, to próba wpłynięcia na nas.
1. Abonament to tylko jakieś 30% wpływów TVP.
2. TVP ani PR nie wykorzystuje w pełni możliwości sprzedaży reklam.
3. Możliwe jest dotowanie radia i telewizji z innych środków: np. akcyzy za prąd (w końcu prąd zuzywają odbiorniki) albo akcyzy na reklamy medialne (na razie takiej nie ma)
4. Pobór abonamentu obecnie to duże koszty Poczty i zero kontroli, utrudnienie dla konsumentów.
5. Wejście na platformę cyfrową umożliwi pobór opłat na platformach cyfrowych i kablowych.
6. Nie mam nic przeciwko restrukturyzacji monstrum publicznego i likwidacji jednego z programów radiowych i tv regionalnej .
i nie ma tragedii !
czwartek, 29 listopada 2007
Mam duże zaległosci - dziś wpis który powinnie zaistnieć tydzień temu.

Hura! Plany PO są świetne. Będzie tego! Na łamach Rzeczpospolitej czytałem świetny artykuł Jakuba Bierzyńskiego, który nie zostawia suchej nitki na dyrdymałach o "misji" , "załamaniu" itd jakie słyszeliśmy od Czabańskiego. Wynika z niego, że TV publiczna jest robuchana kosztowo, ponad miarę, nieudolna finansowo, jak również jej regionalne satelity. Do tego upolityczniona, a sam Czabański poprowadził swojego czasu czystkę w Radio. A wszystko to za naszą kasę. Rady autora: likwidacja częsci stacji i ośrodków, zwiększenie przychodów z reklam z pomocą Biura Reklamy TVP, zrezygnowanie z orkiestr(y( - obecnie są trzy, no i prywatyzacja.
sobota, 18 czerwca 2005

Radiowa Trójka niedługo dogoni radio Erewań tekstami.

Dlaczego abonament jest potrzebny ? Do tworzenia kultury wysokiej. TVP ma kłopot z kulturą wysoką, bo... musi oprócz abonamentu sprzedawać się komercyjnie. Ręce i piersi opadają.

Panowie redaktorki, przypomnijcie sobie, że kulturę tworzono już i za pieniadze i za darmo. Kultura będzie miała wzięcie, jak będzie wysoka. A abonament mają tez sieci kablowe i satelitarne i nie wynika z tego żadna korzyść dla kultury. Jedyna różnica polega na tym , że ten abonament jest płacony DOBROWOLNIE, a nie jako parapodatek od ilości oczu i uszu.

TVP nie tworzy obecnie ŻADNEJ kultury, bo nie zatrudnia żadnych twórców na poziomie, a jedynie żałosne wytwory komercji i układów politycznych. Niech mi wybaczą twórcy teatru telewizji, ale on też już jest nie taki jak dawniej.

Nie ma logicznych powódów, by utrzymywać z naszej kieszeni tubę rządzącej partii, jaka by nie była.

poniedziałek, 28 lutego 2005

Abonament pokrywa 34% kosztów TV publicznej,  z czego ok. połowy to ośrodki regionalne, parę procent TV Polonia i reszta to "podstawowa" tv.

Wniosek: sprywatyzować regionalną, do Polonii niech dokłada polonia, może ją stać, i obciąć koszty o 20% reszty. I abonament będzie zbędny. Żadnego zbierania, zarabiania na przekazach, kontrolerów co też kosztują.

Uzyskanie oszczędności 20% może być proste: nie wydawać na imprezki typu artychy tańczą i śpiewają do upojenia, "piękne" filmy po 1.30 w nocy, gadające głowy o każdej porze i itp. pomysły.

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Opinie na blogu nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej.