Z każdej strony gospodarki - osobiste opinie, nie stanowią rekomendacji do inwestycji

Wpisy z tagiem: dzieci

niedziela, 12 maja 2013
Wszystkich Czytelników chciałbym jeszcze raz zachęcić do udziału w akcji i podpisaniu sie pod wnioskiem o referendum. Jest to droga do pozostawienia obywatelom odrobiny swobody w kwestii wyboru wieku, w jakim dzieci mają być posyłane do szkoły (6 czy 7 lat ?) i dla dzieci ma na pewno znaczenie. Ta wolność jest obecnie zagrożona, a jedyną przyczyną jest chęć skierowania młodych ludzi do pracy od najwcześniejszych lat.

Strona akcji.

Jak złożyć podpis: możesz wysłać formularz pocztą albo skorzystać z miejsc, gdzie zbierane sa podpisy - opis tutaj: http://www.rzecznikrodzicow.pl/referendum-edukacyjne-ratuj-maluchy-i-starsze-dzieci-tez#overlay-context=materialy-do-referendum-edukacyjnego

Wypełnianie formularzy internetowych nie da skutku w postaci referendum.

wtorek, 05 marca 2013
Chciałbym osobiście zaprotestować przeciwko kampaniom medialnym piorącym mózgi, by wmówić podatnikom za ich pieniądze, że dzieci w wieku 6 lat nalezy wpychać do szkół.

Obecnie już siedmiolatki od pierwszego zetknięcia ze szkoła są bardzo obciążane nauką i pracami zadawanymi do domu. Odbiera im się dzieciństwo i zabawę, a ta jest najlepszą drogą do nauki.

Obecne działania ministerstwa edukacji (szkoły i przedszkola dla coraz młodszych dzieci) mają de facto jedynie skrócić okres przygotowania głupich roboli do fabryk UE.

Akcja Ratujmy Maluchy ma swoją stronę, zachęca do referendum, które może wybronić dzieci.

piątek, 03 czerwca 2011
Z okazji tego miłego letniego dnia chciałbym zaproponować kilka pomysłów na edukację finansową pociech.

Pierwsza to po prostu kieszonkowe i bank taty opisany przez Owena Dawida w książce. , a jako jedna z idei propagowany na blogach, np. tutaj .

Zupełnie za darmo można poczytać dziecku książeczki Roberta Maichera o chłopcu Pablo dostępne jako e-booki sam Robert jest zresztą ciekawą postacią.

A na koniec pragnę podkreślić, że dzieci to najlepsza po sobie inwestycja - szczególnie czas spędzony z nimi na nauce swiata i zabawie nigdy nie jest stracony!

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Opinie na blogu nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej.