Z każdej strony gospodarki - osobiste opinie, nie stanowią rekomendacji do inwestycji

Wpisy z tagiem: skok

czwartek, 13 sierpnia 2015
Informacja prasowa tutaj

Nie jestem specjalnie zaskoczony sytuacją, choć po jednym z większych SKOKów można było oczekiwać lepszej kontroli wewnętrznej. Jednak już dawno pisałem, że to biznesik wąskiej grupy osób, które robią co chcą. Szkoda, że tak późno to wszystko wychodzi.

Tymczasem tatuś systemu SKOKów przegrał proces z KNF i sądząc po zarzutach, był bardzo wrażliwy na swoje "dobre imię", co mocno kojarzy mi się z p.7 z tej listy. Cnota krytyk się nie boi...

środa, 03 kwietnia 2013
Temat SKOKów jest popularny w mediach coraz częściej. Niedawno KNF audytowała SKOKi i o dziwo z tego audytu bardzo mało uszło pary w postaci raportów. W sumie dalej nie wiadomo, jaka jest kondycja SKOKów wg KNF. Chyba jednak one same już zdają sobie sprawę z problemów, skoro np. Kasa Jowisz publikuje wiadomość o kontunuacji działalności i programu naprawczego O problemach ze SKOKami pisali nie od dziś dziennikarze, np,. Polityka

Tym bardziej dziwią takie twory jak artykuł w Gościu Niedzielnym Zamach na SKOKi. Tendencyjny, wskazujący na powiązanie i pisma, i SKOKów z PIS, a w żaden sposób nie dyskutujący bezpieczeństwa wkładów. Ciekaw jestem, czy autor przechowuje pieniądze w SKOK i czy w razie problemów SKOKów będzie tłumaczył swoim czytelnikom, że nic się nie stało?

A szansa, że coś się stanie, jest coraz większa. RMF podał, że złożono doniesienie na SKOK Wołomin do prokuratury. Już sama utrata zaufania może spowodować reakcję łańcuchową obejmująca nie tylko tę kasę, ale cały system. Bo dopóki żaden SKOK nie upadł, to nie wiadomo, jak dobrze działa ubezpieczenie wzajemne kas.

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Opinie na blogu nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej.