Z każdej strony gospodarki - osobiste opinie, nie stanowią rekomendacji do inwestycji. NOWY ADRES: https: stopazwrotu.blogspot.com

Wpisy z tagiem: karta kredytowa

sobota, 16 grudnia 2017
Ten wpis afiliacyjny podsumowuje promocje na karty kredytowe City, są na tyle liczne, że można w nich przebierać. Postaram się go aktualizować wraz ze zmianami w ofercie. Dlatego ta strona może być linkowana lub zapamiętana jako "ulubiona", jeśli chcesz zaglądać do aktualnych promocji na ww. karty.

Bank City oferuje bezpłatne karty kredytowe Simplicity. Co więcej - często promuje karty kredytowe nagradzając nowych aktywnych klientów, jeśli taka karta jest główną kartą klienta. Jeśli nawet byłeś lub jesteś klientem Citi, to może zainteresować Cię fakt, że bank wydaje się stosować system "amnestii". Co to znaczy? Jeśli byłeś klientem Citi , ale zrezygnowałeś z kart jakiś czas temu, to po pewnym czasie znowu możesz zakwalifikować się na kolejną promocję. Ja jeszcze nie korzystałem z takiej opcji, gdyż po rozmowie z konsultantem zaproponowano mi udział w innej promocji :-) Niewierność bankom może się opłacać...

Z góry uprzedzam, że karty kredytowe nie są dla osób nie kontrolujących swoich wydatków i nie spłacających ich - popadną w długi. Nie nadają się tez do operacji bankomatowych ze względu na prowizje i natychmiastowe zadłużenie. Jeśli nie jesteś zdyscyplinowanym klientem - promocja tego typu zaszkodzi, a nie pomoże. Jeśli nie wiesz, jak posługiwać się kartą kredytową, skorzystaj z poradników w sieci.

Ja jednak nie mam problemu z kontrolą wydatków i skorzystałem już z karty Citi Simplicity z racji braku opłat. Inne karty kredytowe, choć też uczestnicza w pormocji, bezpłatne nie są. Bank rzetelnie informuje o zadłużenia poprzez SMS i maile, nie ma też problemu ze spłatami z innego banku. Jedyna rzecz, na której się pośliznąłem, to była nadpłata karty po reklamacji. Nadmiarową kwotę chciałem transferować - i okazało się, że jest to czynność z prowizją, nawet w sytuacji nadpłaty. Lepiej pieniądze wydać (!?). Oprócz tego przypadku jestem zadowolony z karty Simplicity i obsługi. Dość funkcjonalna jest także strona bankowości Citi, gdzie można zobaczyć rachunek karty, wyciągi itp.

Jakie generalne warunki trzeba spełniać? Promocje dotyczą klientów, którzy nie posiadali karty kredytowej City przed terminem określonym w promocji. By kwalifikować się w promocjach, trzeba mieć minimum 18 lat (w niektórych 21), zatrudnienie w obecnej firmie (minimum 3 mies.) lub działalność min. 2 lata. Kryterium dochodowe zmienia się i ostatnio było to netto 1200zł na umowie lub 2500 zł na działalności. Można więc przyjąć, że minimalna krajowa na umowie wystarcza. Szczegółowe warunki zmieniają się wraz z promocjami i warto je sprawdzić. Z promocji wykluczeni są pracownicy banku, osoby współpracujące, itp. Promocje wymagają zwykle skorzystania z bankowości internetowej lub mobilnej oraz dokonywania zakupów karta na określone kwoty w ciągu wyznaczonego czasu, o szczegółach piszę niżej.

Jak wygląda proceduralnie uzyskanie karty?
Udział w promocji wymaga skorzystania ze strony promocji i zostawienie swoich danych kontaktowych. Wkrótce oddzwania konsultant banku i prowadzi przez dalszy proces. Może przy tym wymagać skanu zaświadczenia o zarobkach czy wyciągu z konta, a także dowodu tożsamości. Umowę do podpisania dostarczy kurier, a potem przyślą kartę.

Aktualne Promocje !

Ostatnio do karty jest mniej promocji, warto jednak wspomnieć, że w ramach obsługi uzyskujemy dostęp do programu zniżek na zakupy Priceless Special. Jeśli chcecie zamówić kartę lub już macie i chcecie dołączyć do tego programu, zajrzyjcie TUTAJ. Ponadto Citi proponuje program Citi Specials, ze zniżką 4% np. na Booking.com, o których informuje TU oraz na facebooku.

Nagroda: smartfon Xiaomi Redmi 6A, z pamięcią 2/16 GB, ekranem 5.45'', aparatem 14MP o wartości 449 zł.
Do kiedy przystępować do promocji: do 24.04.2019 r.
Link: TUTAJ
Dotyczy klientów nie mających karty Citi przed: 2015.06.01
Warunki: zgody marketingowe na przetwarzanie danych osobowych przez Bank, w trzech kolejnych miesiącach po zawarciu umowy co najmniej raz zaloguj się do bankowości internetowej lub mobilnej i w tym okresie wykonaj łącznie transakcje bezgotówkowe na co najmniej 1500 zł kartą. (np. umowa w styczniu - czas na wydatki do końca kwietnia). Nie mogą być to transakcje zwrócone oraz szczególne (przelewy, opłaty kantorowe, bukmacherskie, pocztowe).
Inne informacje: wersja kolorystyczna telefonu nie jest określona. nagroda zostanie wysłana do 60 dni po przyznaniu, co ma miejsce w kolejnym miesiącu po miesiącu spełnienia warunków.

Nagroda:voucher do Biedronki na 400 zł w formie zapisu na Karcie Moja Biedronka
Do kiedy przystępować do promocji: do 6.03.2019 r.
Link: TUTAJ
Dotyczy klientów nie mających karty Citi przed: 2015.06.01
Warunki: zgody marketingowe na przetwarzanie danych osobowych przez Bank, w 6 kolejnych miesiącach po zawarciu umowy co najmniej raz zaloguj się do bankowości internetowej lub mobilnej i w tym okresie wykonaj łącznie transakcje bezgotówkowe na co najmniej 1200 zł kartą. (np. umowa w styczniu - czas na wydatki do końca lipca). Nie mogą być to transakcje zwrócone oraz szczególne (przelewy, opłaty kantorowe, bukmacherskie, pocztowe).
Inne informacje: numer karty MB należy podać w formularzu rejestracyjnym.

Ostatnie promocje wygasłe:


Nagroda: voucher do Biedronki na 250zł oraz szansa na nagrodę (nagroda gówna 250 000 zł, 200 nagród - telefony Samsung Galaxy A6 Dual)
Do kiedy przystępować do promocji: 1.10.2018

Warunki: zgoda na przetwarzanie danych osobowych przez Bank, zalogowanie się do bankowości internetowej lub mobilnej Citi, dokonanie bezgotówkowych transakcji o łącznej wartości wynoszącej co najmniej 1000 zł nie później niż do 30.11.2018 r.
Inne informacje: Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 17.12.2018 r., a zwycięzców poinformuje bank nie później niż do 16.01.2019 r.
Dotyczy klientów nie mających karty przed: 2015.06.01

Nagroda: voucher 300zł na zakupy w drogeriach Hebe
Do kiedy przystępować do promocji: 31.10.2018

Warunki: zgoda na przetwarzanie danych osobowych przez Bank, zalogowanie się do bankowości internetowej lub mobilnej Citi do końca drugiego miesiąca po podpisaniu umowy, dokonanie co najmniej po 5 transakcji miesięcznie przez dwa kolejne miesiące, ale nie później niż do końca 2 miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia Umowy (czyli np. umowa w sierpniu - czas na transakcje i logowanie do końca października).
Dotyczy klientów nie mających karty przed: 2015.06.01

Nagroda: głośnik JBL Flip 3 czarny, deklarowana wartość 359zł
Do kiedy przystępować do promocji: 2018.09.04
Warunki: zgoda na przetwarzanie danych osobowych przez Bank, zalogowanie się do bankowości internetowej lub mobilnej Citi do końca drugiego miesiąca po podpisaniu umowy, dokonanie bezgotówkowych transakcji o łącznej miesięcznej wartości wynoszącej co najmniej 1000 zł w tym czasie (czyli np. umowa w lipcu - czas na transakcje do końca września).
Dotyczy klientów nie mających karty przed: 2015.06.01

Nagroda: zasilenie konta karty na łącznie 400zł
Do kiedy przystępować do promocji: 2018.09.13

Warunki: zgoda na przetwarzanie danych osobowych przez Bank, zgoda na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych z Banku i podmiotów współpracujących, w dwóch kolejnych miesiącach co najmniej raz zaloguj się do bankowości internetowej lub mobilnej i w tym okresie comiesięcznie wykonaj co najmniej po 5 transakcji bezgotówkowych kartą (nagroda 300zł), najlepiej o łącznej wartości wynoszącej co najmniej 2000 zł (nagroda dodatkowa 100zł).
Do kiedy zrobić wydatki: do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy (np. umowa w czerwcu- czas na wydatki do końca sierpnia)
Dotyczy klientów nie mających karty przed: 2015.06.01

Nagroda: E-Karty do Decathlon na zakupy na łącznie 400zł
Do kiedy przystępować do promocji: 2018.08.28
Warunki: zgoda na przetwarzanie danych osobowych przez Bank, zgoda na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych z Banku i podmiotów współpracujących, w dwóch kolejnych miesiącach co najmniej raz zaloguj się do bankowości internetowej lub mobilnej i w tym okresie comiesięcznie wykonaj co najmniej po 5 transakcji bezgotówkowych kartą (nagroda E-Karta na 300zł), najlepiej o łącznej wartości wynoszącej co najmniej 2000 zł (nagroda dodatkowa E-Karta na 100zł).
Do kiedy zrobić wydatki: do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy (np. umowa w czerwcu- czas na wydatki do końca sierpnia)
Dotyczy klientów nie mających karty przed: 2015.06.01

Nagroda: elektroniczny voucher na 300zł na zakupy w sklepie CityFit
Do kiedy przystępować do promocji: 2018.08.22
Warunki: zgoda na przetwarzanie danych osobowych przez Bank, w dwóch kolejnych miesiącach co najmniej raz zaloguj się do bankowości internetowej lub mobilnej i w tym okresie comiesięcznie wykonaj co najmniej po 5 transakcji bezgotówkowych kartą .
Do kiedy zrobić wydatki: do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy (np. umowa w czerwcu- czas na wydatki do końca sierpnia)
Dotyczy klientów nie mających karty przed: 2015.06.01
Inne informacje: voucher nie może być wykorzystany w częściach, należy zrobić zakupy za kwotę wyższą

piątek, 02 grudnia 2011
Przykładową kartą kredytową bez opłat za wydanie i prowadzenie jest karta Citi Simplicity, opisana TUTAJ.

Jeśli masz DOSKONAŁĄ dyscyplinę finansową, pilnujesz spłat i kalendarza, masz rezerwy w razie niespodziewanych wydatków, to możesz interesować się tego typu sposobem opisanym poniżej. Jeśli nie, lepiej odpuść.

Każdy wydatek robiony zwykle za gotówkę w sklepie z terminalem można opłacić kartą kredytową, a gotówkę przeznaczoną na zakup wpłacić na konto oszczędnościowe. W terminie spłaty karty kredytowej należy wykonać wypłatę z konta i spłacić kartę (można ustawić zlecenie automatyczne, ustawić sobie przypomnienie w kalendarzu itd). Do czasu spłaty pieniądze będą procentować, więc odsetki to czysty zysk, jaki zarabiamy, w porównaniu do płacenia gotówką lub kartą debetową.

Można te kwoty zakupów na kartę powiększyć, gdyby robić zakupy za całą rodzinę - pod warunkiem, że dostaje się równowartość w gotówce w dniu zakupu. Okazji może być wiele, nie tylko zakupy w spożywczym, ale np. opłata ubezpieczenia czy szkoły językowej, paliwo. Ludzie ciągle często posługują się gotówką i w tych wypadkach zapominają o korzyściach, jakie dają karty.

To, czy karta kredytowa stanowi pułapkę, czy jest źródłem korzyści zależy w dużej mierze od nas samych, naszej dyscypliny i sposobu myślenia o finansach.

| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Opinie na blogu nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej.