Z każdej strony gospodarki - osobiste opinie, nie stanowią rekomendacji do inwestycji
czwartek, 04 listopada 2004

Biega, krzyczy Pan Hilary:
"Gdzie podziały się dolary?".
Bowiem z racji stanowiska
Musi dbać, by koncern zyskał.
A tymczasem forsy rzeka
Gdzieś na boki mu wycieka.
Szuka zatem oszczędności
W Dystrybucji, w Księgowości,
Budżet obcina Ha-eR-om,
Normy zwiększa Resellerom,
Skraca produkcyjną linię,
Zwęża ściany w magazynie,
Likwiduje dział Vendingu,
Tnie etaty w Marketingu.
Co się da, centralizuje
Albo też outsoursinguje.
Już zamykać chce depoty,
Już sprzedawać chce pół floty.
Nagle - spojrzał do lusterka,
Nie chce wierzyć - znowu zerka:
I już wie, że zyski zżera
Jego pensja menedżera!

Autor nieznany. Kopia wiersza ze strony Irek-Wojciech, ale jest też na innych stronach w internecie. Dobrze oddaje restrukturyzacje dużych firm.

poniedziałek, 01 listopada 2004

Taki jest wniosek z ostatnich wiadomości : z tego, że rekordowo wzrosło Niemcom bezrobocie, jest tam 5 mln osób bez pracy. Jednoczesnie analitycy wykazują, że najlepszym miejscem do inwestycji jest... Polska, a nie landy wschodnie.

Starą Unię zaskoczył nasz eksport, spodziewano się raczej, że zyskają nowe rynki zbytu. Jesli analitycy mają rację i czeka nas wysyp pracodawców z zagranicy to w opinii sąsiadów będziemy tymi, którzy odbierają pracę... znowu "be". Mimo to mam nadzieje, że do wysypu dojdzie, np. w formie takiej fabryki .

czwartek, 21 października 2004

Nasz rodak poparł pomysł 50% podatku dla najbogatszych jako "uczciwy". Nie wiem czy jest on uczciwy - wymagać, by ktoś przyznał się do wysokich zarobków, a potem zabrać mu połowę (nie licząc ZUS itd). Pomysł właściwie należy ocenić jako ZŁODZIEJSKI. Nasi bogacze i tak uciekają z podatkami jak i gdzie się da, a po takim IDIOTYCZNYM ruchu uciekną ci, co jeszcze się wahali. I wtedy skarb państwa (dlaczego skarb, raczej dziura) będzie w jeszcze gorszej kondycji. Przypuszczam, że tylko TANI POPULIZM każe SdPl popierać takie pomysły. Bo koleżkowie z partii i tak pod ten podatek nie podpadną - już znajdą swoje sposoby, by się wykręcić.

Dobrze zarabiać jako obywatel RP = reprezentować głupotę ?

Dla poszukujących bliskich rozwiązań problemu: AFAIR w Estonii jest podatek liniowy. Zostań Estończykiem, nie wahaj się.

1 ... 101 , 102 , 103 , 104
 
Opinie na blogu nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej.