Z każdej strony gospodarki - osobiste opinie, nie stanowią rekomendacji do inwestycji
Blog > Komentarze do wpisu

Revolut przenosi rachunki do Polski

Jeśli nie wiesz, czym jest Revolut, zobacz wpis TU.

O nowości informuje portal Cashless.pl. Revolut przenosi rachunki powiązane kart prowadzone w PLN dla polskich klientów do Danske Bank w Polsce. Zmiana na razie nie dotyczy rachunków w innych walutach - są one obsługiwane przez bank brytyjski.

Co to oznacza i co daje? Klienci będą mogli zasilać i obciążać Revoluta złotówkami robiąc zwykły przelew Elixir. To dużo szybciej niż SWIFT, a i taniej dla Revoluta. Mój rachunek już jest powiązany z NRB w Polsce (podobno miałem szczęście, bo to jeszcze faza testów), numer banku to 23600018, co formalnie oznacza:
DABA Dział Płatności Masowych
czyli dział płatności masowych centrali Danske Banku. Rachunek płatności masowych oznacza, że jest to jakby nasze indywidualne saldo w rachunku prowadzonym dla Revolut - to nie jest konto osobiste! Nie mniej jednak można przelewać na nie kwoty bez limitów typowych dla kart, także np. wynagrodzenie. Limity te zostały niedawno zniesione, Revolut jednak może w dalszym ciągu weryfikować pochodzenie większych kwot (procedury przeciwko praniu pieniędzy). Dotąd miałem obawy co do tego, że banki czepią się obciążenia swoich kart na rzecz Revolut i wprowadzą jakieś prowizje. Teraz taki ruch nie ma wielkiego sensu.

Kolejna zmiana to wprowadzenie wsparcia klientów (czat w aplikacji w g.10.00-18.00) po polsku, dzięki czemu znika bariera językowa. Dobre wieści, które mogą zaowocować większą popularnością najlepszej karty wielowalutowej.

Obsługa rachunku Revoluta w funtach w Wielkiej Brytanii umożliwia skorzystanie z promocji TransferGo, co powiesz na nagrodę 10 GBP? Zajrzyj do promocji TransferGo
wtorek, 18 grudnia 2018, cyfrowyja
Tagi: Revolut

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Slava, *.tel.tkb.net.pl
2018/12/29 16:25:09
Bardzo merytoryczny artykuł. Dodam że kursy zamiany walut są zdecydowanie korzystniejsza dla klientów niż w kantorze Aliora - najlepszym rozwiązaniem walutowym na polskim rynku. Do Revoluta warto sobie dobrać bezpłatne konto w niemieckim banku N26. Rejestracja i weryfikacja całkowicie online. Bezpłatne konto, takaż karta debetowa MC i przelewy SEPA. 5 bezprowizyjnych wypłat z bankomatów sieci ATM. Można dostać od banku extra 15 Euro podając kod robertp3062 n26.de/r/robertp3062
-
2019/01/01 17:18:30
podobny krok wykonano w Szwajcarii: tamtejsi klienci otrzymali numery IBAN rachunków CHF w banku szwajcaskim.
Opinie na blogu nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej.