Z każdej strony gospodarki - osobiste opinie, nie stanowią rekomendacji do inwestycji. NOWY ADRES: https: stopazwrotu.blogspot.com
Blog > Komentarze do wpisu

Nowe nazwy funduszy Union Investment

UI TFI zmienia nazwy ośmiu swoich funduszy, a że to TFI często gościło w moich wpisach oraz portfelu, to pozwolę sobie tu przytoczyć ściągawkę.

Stara nazwa - Nowa nazwa:
UniKorona Pieniężny - UniKorona Dochodowy
UniAktywny Pieniężny - UniAktywny Dochodowy
UniLokata - UniOszczędnościowy
SGB Gotówkowy - SGB Bankowy
UniGotówkowy Aktywa Polskie - UniAktywa Polskie
UniDolar Pieniężny - UniDolar
UniEURIBOR - UniEuro
UniWIBID Plus - UniProfit Plus

Zmiana nazwy ma związek z nowymi przepisami, które stawiają szczególne wymogi wobec funduszy z nazwą "pieniężny" (zobacz opis TUTAJ). Inne TFI także już zmieniły lub planują zmienić nazwy funduszy. Sprawdźcie, ile już jest nazw Lokacyjny/Lokata/Oszczędnościowy itp. Niektóre zmiany jednak mnie zaskakują, co komu np. szkodził WIBID? I dlaczego nie zmienia się nazw funduszy, które naprawdę tego potrzebują, by nie zwodzić klientów?

Ze swojej strony oferuję szereg przyjaznych nazw, bardzo tanio odstąpię prawa autorskie do takich nazw jak: fundusz Góry Hasju, fundusz Kopy Siana, Puchnący Portfel, Sałata i Obligi, Ecie-Pecie, Kasiora Asiora, Mamona i Papier, Many-Many czy fundusz Brzęczącej Monety. W sumie będą to nazwy o wiele mniej mylące względem tego, co sam obserwuję w portfelach funduszy.

poniedziałek, 03 grudnia 2018, cyfrowyja

Polecane wpisy

Komentarze
2018/12/06 20:51:55
Uwielbiam te zmiany prawa, które mają "nas chronić" i ich efekty w postaci strzepnięcia pyłku z garnituru przez instytucje, w które OOowe zmiany) miały godzić i kolejnego skórowania szaraczków (lub przynajmniej utrudnienia im zycia kolejnymi sążnistymi ankietami).

Swoją drogą powraca znów nieśmiertelny refren (akurat Pietrzaka, który jest ogólnie beznadziejny, ale tu akurat trafił):
"I to wredne pytanie wraca znów z nową siłą,
Ile można tak zmieniać, żeby nic się nie zmieniło?" :))
-
2018/12/07 21:56:40
@aard : niestety. Czekamy tu chyba na rewolucję, która w końcu nadejdzie. Globalizacja dojdzie i tu.
Opinie na blogu nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej.