Z każdej strony gospodarki - osobiste opinie, nie stanowią rekomendacji do inwestycji
Blog > Komentarze do wpisu

Kantor Walutowy Alior Banku - większa nagroda za polecenie

Od czasu mojego pierwszego wpisu z opinią o Alior Kantorze i kartach walutowych minęło sporo czasu, czy coś się zmieniło?

W dalszym ciągu uważam, że to jedna z najlepszych ofert łącząca kantor walut i walutowe karty płatnicze. Konta walutowe w Kantorze objęte są gwarancjami BFG, więc mogą służyć do długoterminowego przechowywania zakupionych walut np. na wakacje. Karty walutowe dostępne w EUR, GBP, USD są praktycznie bezpłatne (wystarczy jedna transakcja, by tak było).

W porównaniu z Revolutem drobną niedogodnością Kantoru jest dla mnie fakt, że choć można transferować środki z konta, to transfery takie będą bezpłatne tylko w ramach wymiany środków w kantorze. Nie jest to wielka wada (wiele osób raczej zakupione waluty wydaje, niż transferuje, więc limit po pewnym czasie daje jakąś swobodę). Ponadto jest on ciut droższy - różnice są widoczne przy większych kwotach. Z drugiej strony Revolut wciąż nie jest bankiem i nie ma gwarancji odpowiadających BFG.

Jeśli nie wiesz, czym jest Revolut, zobacz wpis TU.

Warto wspomnieć, że Kantor ma swój program poleceń, w ramach którego możecie polecić Kantor znajomym i zyskać 50 zł od polecenia (wcześniej było to 20, potem 30 PLN). Udana rekomendacja oznacza rejestrację (znajomego), wykonanie transakcji wymiany na min. 2000 zł. Mój kod polecenia to RMVHAZCJBFNA.

WNIOSEK O KONTO W ALIOR KANTOR

Po szczegóły odnośnie zakładania konta w Kantorze zapraszam do pierwszego wpisu TUTAJ.

piątek, 28 grudnia 2018, cyfrowyja

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Mtrr, *.226.199.9.static-ip.net-tech.net.pl
2018/12/29 20:13:10
Revolut ma licencje bankowa Litwy a więc ze strefy euro
-
2018/12/29 21:05:12
Tak, ale to nie czyni z niego banku, a z klientów Revolut - posiadaczy kont z ubezpieczeniem.
Opinie na blogu nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej.