Z każdej strony gospodarki - osobiste opinie, nie stanowią rekomendacji do inwestycji
Blog > Komentarze do wpisu

Jak bronić się przed telefonicznymi naciągaczami?

Stało się. Ostrzegałem przed łowcami frajerów, i oto zadzwonili także do mnie. Jeśli nie wiesz jeszcze, kim są finansowi łowcy frajerów, przeczytaj reportaż na money.pl. Pomimo rozmów z policją, zgłoszeniami do KNF, Ministerstwa Sprawiedliwości nikt nie podejmuje działań, by łowców ukarać i działanie ich firm ograniczyć. Nic nie robi z tym minister Ziobro, mimo artykułów i programów telewizyjnych biznes oszustów się kręci. Jak się bronić, skoro nie bronią nas instytucje?

Niechciane rozmowy telefoniczne to i bez łowców prawdziwa plaga. Jak się przed nimi bronić? Normalnie wystarcza odmówić, prosić o usunięcie z bazy danych. Ale na łowców to kompletnie nie działa. Nie reprezentują poziomu kultury, na którym działają słowa typu:"nie, dziękuję". Dzwonią natrętnie i nie reagują na odmowę, nawet wielokrotnie. Są agresywni, obrażają, denerwują.

Dlatego nie mam specjalnie oporów, by takiego gagatka w rozmowie sprowadzić na manowce, dając mylące i idiotyczne odpowiedzi. Przedłużanie rozmowy bez zawierania umowy i dawania obietnic to coś, co zdecydowanie uszczupla siły nachalnych łowców. Jednak i zabiera mój cenny czas, a chyba nie o to chodzi.

Postanowiłem więc bronić się inaczej. Zainstalowałem na smartfonie aplikację "Odebrać telefon?" z tej stony, jest ona też dostępna w sklepie Play. Aplikacja ładuje bazę numerów oznaczonych jako niechciane połączenia i blokuje lub ostrzega przed odebraniem telefonu. Dane o numerach pochodzą od społeczności internautów, która rejestruje podstawowe informacje o rozmowie na stronie www aplikacji. Przykładowo taka rejestracja wygląda tak jak w linku tutaj. Zamierzam więc nie tylko blokować rozmowy, ale i w razie potrzeby zarejestrować niechciane numery na serwerze aplikacji Odebrać telefon. Mój nachalny rozmówca już tam jest!

Wypróbujcie sami, jak to działa, a potem podzielcie się wiedzą z przyjaciółmi, znajomymi i rodziną. Chrońmy się nawzajem przed wyłudzeniem pieniędzy, na władzę nie ma co liczyć.

czwartek, 16 lutego 2017, cyfrowyja

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Aniella, *.ipv4.supernova.orange.pl
2017/02/22 19:05:03
A my z koleżanką mamy inny sposób na spławienie wszelkiej maści naciągaczy i sprzedawców telefonicznych. Jak wyświetla nam się nieznany/niezidentyfikowany (nie przypisany do kogokolwiek kogo kojarzymy) numer odbieramy po czym bardzo poważnym głosem leci tekst: "Tu zgromadzenie braci mniejszych w potrzebie. Szczęść Boże naszym darczyńcom". W 99% przypadków nastepuje natychmiastowe rozłączenie czasem poprzedzone niewyraźnym bąknięciem...'a przepraszam to pomyłka'. No to my wtedy: 'z Bogiem córko/synu'. Dla mocno wiekowego taty jest inny patent: jak usiłuja mu coś sprzedać, zaprosić na pokaz samogotujących garnków itp itd mówi: 'prosze chwileczkę poczekać tylko włączę nagrywanie, bo wie pan/pani córka co w policji pracuje kazała mi wszystkie telefony nagrywać. To działa!
-
2017/02/25 11:34:37
bardzo zabawny sposób, Aniello. Mam nadzieję, że będzie jeszcze skuteczny.
Opinie na blogu nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej.