Z każdej strony gospodarki - osobiste opinie, nie stanowią rekomendacji do inwestycji
Blog > Komentarze do wpisu

Wyłudzenia podatku VAT, CIT ...

Słyszymy często o próbach wyłudzenia zwrotu podatku przez firmy handlujące złomem , kostką brukową, usługami czy czym popadnie.

Ale ja nie o tym chciałem pisać. O drugiej stronie medalu. O próbach wyłudzenia podatku przez urzędy skarbowe i kontroli skarbowej. Oto właśnie mamy spektakl z UKS i firmą ZM Ropczyce, gdzie podważa się koszty opcji walutowych (na których firma popłynęła w 2008 r. ). Spór jest wart kilkanaście milionów. Dla firmy to dużo, ale... właśnie wyrok o ok. MILIARD zł podatku VAT ogłosił NSA w sprawie terminalu w Świnoujściu. Fiskus przegrał.

Jak to nazwać jak nie próbą wyłudzenia? Oto państwo reprezentowane przez US czy UKS do woli sobie interpretuje prawo. Raz podatek od zysków kapitałowych jest liczony tak, raz siak. Podobnie VAT, akcyza. Jak pożyczę sąsiadowi kasę co kwartał, to jest to działalność gospodarcza (firma pożyczkowa??) czy nie ? Interpretacja zawsze się zmienia i zawsze na niekorzyść podatnika. Chodzi tylko o to, by obedrzeć ze skóry, okraść, i liczyć na bierność podatnika czy utratę sił jak w sprawie JTT i Optimus Romana Kluski. UKS się panoszą, wydając wyroki, które trzeba przez lata zaskarżać. Ktoś bierze za to premie, a państwo po latach musi oddać niesłusznie wyłudzony podatek. Czy na MF już nikt nie założy kagańca? Niech ściga oszustów, a nie ludzi budujących coś w kraju.

sobota, 28 czerwca 2014, cyfrowyja

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: abc123, *.itvmedia.pl
2014/06/29 17:46:53
JTT nie należało do Kluski. Optimus należał.
-
2014/06/29 20:33:33
Racja, coś mi się pokiełbasiło. Poprawiam.
-
2014/07/22 11:33:00
W tym kraju trochę ciężko się dziwić przedsiębiorcom, że wyłudzają zwroty... Sama znam takich, którzy odliczają, co tylko się da; byłoby pewnie inaczej, gdyby nie ten dziwny systm podatkowy...
-
2014/07/25 10:25:39
Jaki system tacy przedsiębiorcy, nawet jak uczciwi to trzeba sobie radzić
Opinie na blogu nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej.