Z każdej strony gospodarki - osobiste opinie, nie stanowią rekomendacji do inwestycji
Blog > Komentarze do wpisu

Nowe środki na wyższy procent ? Jak przechytrzyć bank - oszczędzanie

Obecnie kilka banków ma promocję typu "nowe środki na koncie - dostajesz wyższy procent": BGZ Optima, Millennium, Getin Online. Oprocentowanie 3,5% do nawet 4%. Jak to wykorzystać wielokrotnie, a nie raz jak w "pierwszych lokatach" banków ? Konta mają jeszcze tę zaletę, że promocje dotyczą dość dużych kwot, a płynność jest większa od lokat.

Banki powtarzają swoje promocje i to gęsto. Oto przykład. Bank Millennium niedawno skończył promocję, by zacząć kolejną. Nowa zaczęła się 23.06.2014. Stan odniesienia , czyli ilość środków, obliczono dla dnia 21.06.2014 . Promocja trwa do 16.08.2014, a oprocentowanie promocyjne aktywuje się na 92 dni od dnia wpłaty. I podobnie było z poprzednią promocją.

Haczyk banku tkwi w tym, że okres promocji to niecałe 2 miesiące, a oprocentowanie jest na trzy. Jeśli potrzymasz kasę tak długo, to na kolejną promocję tego typu będziesz musiał poczekać bez promocyjnego oprocentowania, i przelać środki gdzie indziej. Czyli słabo.

Ale jest wyjście: skoro bank działa jak zegarek, to wystarczy dokonać wypłaty parę dni przed końcem promocji (na przykład na inną promocję :-). Po rozpoczęciu nowej promocji wracamy z kasą i w ten sposób spełniamy warunki nowej promocji. 92 dni powinno liczyć się od nowa. Jeszcze tego nie testowałem, ale właśnie próbuję!

Podobna promocja działa w BGŻ Optima, z tym, że tu nie ma problemu z inną długością trwania promocji i oprocentowania. Obecna promocja trwa do 25.08 . Warto zapisać to w kalendarzu o kilka dni wcześniej...

wtorek, 24 czerwca 2014, cyfrowyja

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: re123, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2014/06/25 10:54:27
W Smart Banku masz bez limitów 4 % więc nie rozumiem po co pchać się do banków z haczykami.
-
2014/06/25 21:45:23
smart bank to FM bank. Jakoś nie mam zaufania do tego banku, dość szczególnego na rynku.
-
2014/08/17 23:04:14
w Millennium okazuje się, ze działa to jeszcze inaczej: jesli skorzystałeś z promocji to jesteś jej uczestnikiem do końca. Czyli w trakcie nie można "przesiąść się" na inną promocję tymi samymi środkami.
Z tego wniosek, że nalezy promocję wykorzystać prawie do końca. Z dokładnością do paru dni przed końcem :) .
Opinie na blogu nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej.